Знайомство зі спеціальністю F5: “Кібербезпека”

Хоч «Кібербезпека», напевно, є наймолодшою нашою спеціальність, вона здобула значної популярності у абітурієнтів. Поява цієї спеціальності на факультеті ЕлІТ є співпадінням логіки та долі. І дійсно, великий досвід у підготовці як електронщиків, так IT-недвозначно підказував факультету спробувати себе ще й в царині F5-ї спеціальності. Ми це зробили і цього року випускаємо своїх перших бакалаврів

Привабливість та перспективи

Термін «Кібербезпека» у всіх на слуху, та при цьому значення слова лишається для більшості міфічною загадкою. Як казав один з викладачів на цій спеціальності: «Бачите оцей сервер? Зараз я навчу вас як зламати його захист, щоб потім ви розуміли як перешкоджати зламам». І це «романтична» складова, що масово викорінилась у поп-культурі з виходом фільму «Хакери» та цілого корпусу розважального кіно у стилі «Кіберпанк». Звісно, не поп-романтикою єдиною і всю серйозність питання передає фраза «Хто володіє інформацією – той володіє світом». Навколо цього концепту обертається сучасна політика та економіка. Питання захисту інформації без перебільшення визначає ринки і долі держав та транснаціональних корпорацій. Наразі будь яка державна установа, підприємство, приватна компанія опікуються безпекою своєї цифрової інфраструктури і потребують спеціалістів зі спеціальності F5: «Кібербезпека»

Чому варто обирати саме нас?

Спеціаліст з кібербезпеки – він як робот-Трансформер, оскільки повинен розбиратися в апаратній частині, бути трошечки дата-аналітиком, трошечки тестувальником, гарно розбиратися в комп’ютерних мережах та операційних системах, та, нарешті, бути справжньою «ходячою енциклопедією» щодо протоколів, стандартів, версій, патчів та алгоритмів. Звісно, все це потребує граної STEM-бази, критичного мислення та… свідомої громадянської позиції. Тому дуже радимо дивитися на нашу пропозицію цілісно: спеціальність F5: Кібербезпека, факультет ЕлІТ, СумДУ.

Ми є єдиними в регіоні, хто здійснює підготовку за даною спеціальністю. Ми молоді і ми зростаємо, то д варто зростати разом із нами. Ми – ті, з ким хочуть співробітничати усі: банки, кіберполіція, закордонні партнери, ІТ компанії. Завдяки цій співпраці ми стало оновлюємо нашу освітню програму, запрошуємо нових спеціалістів до викладання та розширюємо можливості для наших студентів. Ми є частиною міцної родини факультету ЕлІТ, а тому є законними претендентами на традиції, історію і перспективи. Наші партнери з індустрії дають доступ до сучасного обладнання та проводять додаткові курси, як, наприклад курси мережевих адміністраторів компаній Cisco та Microsoft, або курси VoIP Lab канадської компанії PortaOne Linux & Network Administration для початківців та Become a Support Engineer для тих, хто вже має досвід.

Чому та як ми навчаємо?

Зрощування спеціаліста та реалізація мети підготовки починається з базової та профілізованоє математичної підготовки. На додачу до класики – «вишки» та «дискретки» вивчаються спеціальні розділи математик без яких неможливо обробляти як масиви даних, так і електронні сигнали. Мову цифр закріплює курс з програмування, адаптований під скрипти для мережевих сервісів, протоколи передачі та шифрування даних. Справді дослідницькі скіли прокачуються у знайомстві з методиками сертифікації, експертизи та проведення спеціальних досліджень. Є курси про виявлення, блокування загроз, отримання доказів несанкціонованого доступу до інформації з відповідним ступенем секретності корпоративних, банківських та державних інформаційних ресурсів. Нарешті, дотичність до hardware формується в рамках дисциплін, присвячених адмініструванню мереж та серверів, обслуговування комп’ютерної техніки.

Майбутнє працевлаштування

Випускник спеціальності F5: «Кібребезпека» – це майбутній

  1. Спеціаліст з розробки та обслуговування систем захисту інформації, персональних та комерційних даних
  2. Системний адміністратор на об’єктах високого ступеня захисту: банки, великі та стратегічні підприємства, тощо
  3. Фахівець, менеджер відділів безпеки комерційних та державних установ
  4. Аналітик-консультант з питань кіберзагроз та надійності інформаційних систем. OSINT-спеціаліст
  5. Розробник кросплатформового програмного забезпечення для моніторингу та ліквідації загроз

Випускник спеціальності F5: «Кібребезпека» знайде собі роботу у

  1. Фінансових, аналітичних та управлінських установах
  2. Підрозділах забезпечення усіх підприємств, компаній та організацій
  3. Управлінських підрозділах усіх підприємств, компаній та організацій
  4. IT компаніях, що займаються розробкою та тестуванням програмних продуктів
  5. Секторі безпеки та оборони, державних установах

Навігація

Поширити в соціальних мережах

Facebook
Telegram
X
WhatsApp