Бум ІТ в Україні останніх п’ятнадцяти років обертався навколо клієнт-серверних застосунків, які призначені в першу чергу для індивідуального використання або для використання невеликими підприємствами та установами. Однак зараз наша країна є досить розвинутою технологічно, в ній зростає кількість та якість дата-центрів і комунікаційних мереж. Нарешті, відбувається швидка реіндустріалізація країни, що йде від стрибкоподібного зростання оборонно-промислового комплексу. І софт для промислового великого та складного обладнання та систем починає входити в топ наших потреб. І ці потреби найперше буде задовольняти спеціальність «Комп’ютерна інженерія».

Привабливість та перспективи

Сучасні технологічні тренди в декілька способів поєднують SoftWare та HardWare. Але дана спеціальність ще значною мірою пов’язана з автоматизацією проектування та супроводом програмних комплексів і обчислювальних систем. Можна сміливо стверджувати, що «Комп’ютерна інженерія» пронизує та пов’язує на більш високому рівні низку споріднених спеціальностей як то «Електроніка», «Комп’ютерні науки, автоматизація та комп’ютерні та робототехніка» і не лише. Якщо Ви зайдете на один з найвідоміших спеціалізованих сервісів ІТ-вакансій https://jobs.dou.ua/, то побачите, що в розділах «Data Engineer», «Embedded», «Architect» (що потребують навичок на перетині галузей) стабільно можна знайти по сотні вакансій. І ця історія буде масштабувалися, що говорить про гарне майбутнє випускників «Комп’ютерної інженерії».
2024 рік став роком революційного зростання високотехнологічного виробництва та інжинірингу. Це пов’язано як з виробництвом товарів оборонного призначення, так із локалізацією елементної бази. Те, що ми раніше імпортували, у першу чергу з Китаю, зараз починає вироблятися у нас, в Україні. Останній факт матиме вплив на цивільний сектор. Так, ми навряд дуже скоро побачимо національного виробника типу Samsung. Та, по перше, корейці також починали у свій час після війни і «з нуля». А, по друге, відносно ненові технології виробництва чіпів і плат є доступними і затребуваним одночасно, що дає низку можливостей і зараз, і у близькій перспективі. З відкриттям експорту нашої зброї закордон Україна напрацює репутацію, яка сприятиме експорту вже цивільних рішень та технологій. Якраз, ті хто вступить зараз на спеціальність F7: «Комп’ютерна інженерія», отримають дипломи у час розігрітих, сформованих ринків та великого попиту на спеціалістів.
Чому варто обирати саме нас?
Наша історія як випускової кафедри сягає ще в далекі 80-ті роки. І тоді вона мала назву «Промислової електроніки та автоматизації виробництва», що, як не важко побачити, відповідає змісту сучасної спеціальності «Комп’ютерна інженерія». У нас на кафедрі давно існує наукова школа, яка займається задачами кодування та стиснення даних і навіть мають в активі власні винайдені коди для промислових задач. Ми активно співпрацюємо з телеком-індустрією. Наші випускники працюють як у міжнародних компаніях на зразок Porta One, так і у національного оператора УкрТелеком. Тому сучасні потреби ринку нам добре відомі. Наші амбіції та прагнення змін спираються на історію та досвід. Ми сповідуємо принцип поєднання класичної освіти з динамічними фаховими професійними практиками навчання, зокрема інноваційних комп’ютерних систем та мереж. Парасолька факультету ЕлІТ об’єднує широкий спектр спеціальностей, пов’язаних з електронікою та ІТ. Тому нам завжди є чим надихатися та у кого переймати досвід.

Чому та як ми навчаємо?

Збалансовані відомості про організацію та обробку електронної інформації, програмування, електроніку, математику та статистики. Від початку теоретичні знання поєднуються з програмуванням на всіх рівнях та практичною роботою з електронікою. Детально вивчаються електронні компоненти і технічні засоби зв’язку. Далі наші студенти мають можливість засвоїти професійні дисципліни серед яких
- Системне та мережне програмування
- Архітектура та програмування мікроконтролерів
- Теорія інформації та кодування
- Програмовані засоби штучного інтелекту
- Мікропроцесорні пристрої і системи
- Штучні органи та системи протезування
- Захист інформації в комп’ютерних мережах та системах
Велика увага приділяється навичкам з програмування, у тому числі, телекомунікаційних мереж та цифрової електроніки. Тому протягом навчання опановуються суміжні напрями ІT-сфери: розробка програмного забезпечення, адміністрування мереж, захист даних тощо.
Дружня команда викладачів, курси та окремі лекції від наших компаній-роботодавців, сучасна навчальна цифрова екосистема – все це зробить Ваше навчання не лише успішним, але й приємним.
Майбутнє працевлаштування
Наші випускники мають затребувані кваліфікації, та зможуть себе знайти як
- Фахівець з проектування комп’ютерних систем та мереж
- Програміст, у тому числі, вбудованих систем
- Розробник системних, прикладних та мобільних застосунків
- Аналітик операційного та прикладного програмного забезпечення
Перелік наших роботодавців досить великий. Це й великі національні оператори зв’язку, зокрема ПАТ “Укртелеком”, “Київстар”, “Vodafone”, “InterTelecom”, “Воля” та “Радіосистеми”; Це й державні та комерційні телерадіокомпанії. Це й світові компанії з управління телекомунікацій, зокрема, PortOne та NetCracker. Це і розробники електроніки та вбудованих систем GlobalLogic, Renesas Electronics, Атлас Магнетікс, Інфініон. Також до наших роботодавців можна віднести місцеві та глобальні ІТ компанії BroCoders, MindK, CPCS, SoftServe, EPAM.

Контакти
web: https://ekt.elit.sumdu.edu.ua/
тел: +380 66 937 9149
e-mail: info@ekt.sumdu.edu.ua